19 listopada 2012

To właśnie miłość

Chyba każdy z nas ma swój ukochany film, który może oglądać setki razy i nigdy się nim nie znudzi. Bo prawdziwa miłość nigdy się nie kończy :) Tak jak dziś, szukając scen z mojego filmu po prostu usiadłam i nie mogłam się oderwać...Pojutrze mija 10 lat jak film "To właśnie miłość" (oryg. Love Actually) wszedł na polskie ekrany. Od tego czasu na pewno oglądałam go ponad 10 razy.
Komedia romantyczna kojarzy nam się często z tandetną historyjką dla płaczliwych nastolatków, które wzruszają się na reklamach karmy dla psów. Trudno jest stworzyć coś nienachalnego w tym gatunku.

Myślę, że większość z Was widziała ten film, jednak dotarły do mnie informacje, że zostali i tacy, których ta przyjemność ominęła. Jest on połączeniem kilku historii, z których każda ukazuje inny rodzaj miłości, relacji. Jest tak ciepły i uroczy, że nie można się w nim nie zakochać. Jeżeli dodać nastrojową muzykę i świetną obsadę (Firth, Grant, Thompson i wiele innych) to mamy kompletną przyjemność.
Nie jest to film, na którym pęka się ze śmiechu z tego powodu, że ktoś na ekranie nie kontroluje swoich odruchów fizjologicznych. Oglądając delikatnie uśmiechasz się cały czas.

Momentami jest wzruszający, a co najciekawsze mężczyznom też się podoba. Sama słyszałam jak jeden z naczelnych "Playboy'a" przyznał się, że jest to jego ulubiony poprawiacz nastroju.

Powstało wiele produkcji, na wzór mojej ulubionej, jednak (jak to często bywa) naśladowcy nie dorównują pierwowzorowi.

Jest tyle fajnych scen, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie tylko cukierkowych ale i zadziornych (jak  podstarzały gwiazdor rocka i jego "dzieci nie kupujcie narkotyków... zostańcie gwiazdami pop to dostaniecie je za darmo!"). Nie wszyscy bohaterowie są piękni i młodzi, nie ma serii pomyłek, które w oczywisty sposób zostają rozwiązane, jest za to "Jaś Fasola" jako upierdliwy sprzedawca biżuterii :)

Na koniec Hugh jako premier i jego kocie ruchy. Ciekawa jestem Waszych ukochanych filmów.


1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz. Bardzo lubię je czytać! ♥